PROJELERİMİZ

KADIN KAYNAKÇILAR YETİŞİYOR!

Kadıköy Belediyesi ve Ataköy Soroptimist Kulübü işbirliği ile Gedik Eğitim Vakfı tarafından Kadıköy’de ikamet eden kadınlara yönelik kaynakçılık alanında ücretsiz eğitimler verilecek ve kadınlara yeni bir istihdam olanağı sağlanacaktır.

Devamını Gör

ÇOCUK MECLİSİ

Kadıköy Belediyesi Çocuk Meclisi; Kadıköy ilçesinde ikamet eden çocukları cinsiyet, dil, din, ırk, kültür, sınıf ve düşünce farkı gözetmeksizin temsil eden, çocukların demokratik sesini duyurduğu bir meclistir.

Devamını Gör

KADIN YAŞAM EVİ

Türkiye’de ilk kez, Kadıköy Belediyesi tarafından kurulan ‘Kadın Yaşam Evi’ projesi ile şiddete maruz bırakılan kadınlar 12 yaşından büyük oğlu veya özel gereksinime ihtiyacı olan çocukları ile birlikte kalabilecek.

Devamını Gör

‘SEN GÜVENDE KAL' İLE SICAK YEMEK HİZMETİ

Kadıköy Belediyesi’nin 65 yaş üstü ihtiyaç sahibi yaşlılar için dağıttığı sıcak yemek kampanyasına Türkiye’nin usta aşçıları ve şefleri de destek verdi. ‘Sen Güvende Kal’ sloganı altında bir araya gelen şef ve aşçılar, Kadıköy Belediyesine ait mutfaklarda, beslenme uzmanı Dilara Koçak’ın hazırladığı sağlıklı menüleri hazırlayacak, belediye ekipleri ise yemekleri adreslere teslim edecek.

Devamını Gör

KOOPERATİF ÇALIŞMALARI

POTLAÇ Pazardan dükkâna dükkândan kooperatife Dayanışma ve güçlenme serüveni: POTLAÇ Kadınların kendi hayatları üzerinde söz sahibi olmalarını, sosyal ve ekonomik yönden güçlenmelerini destekleyen Kadıköy Belediyesi tarafından 2016 yılında başlatılan Potlaç Projesi ile kadınlar kısa sürede büyük bir dayanışma ağı ördüler.

Devamını Gör