KADIN KAYNAKÇILAR YETİŞİYOR!

KADIN KAYNAKÇILAR YETİŞİYOR!

Kadıköy Belediyesi ve TSKF (Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu) işbirliği ile Gedik Eğitim Vakfı tarafından Kadıköy’de ikamet eden kadınlara yönelik kaynakçılık alanında ücretsiz eğitimler verilecek ve kadınlara yeni bir istihdam olanağı sağlanacaktır.

Proje Detayları ve Başvuru Süreci:

Kadıköy Belediyesi ve Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu (TSKF) arasında yeni istihdam modellerinin geliştirilerek, kadının ekonomik olarak güçlenmesine katkı sunacak “Kadın Kaynakçılar Yetişiyor” projesi imzalanan protokolle hayata geçti. Mesleğin cinsiyeti olmaz sloganıyla hazırlanan proje kapsamında Kadıköy’de ikamet eden kadınlara konusunda uzman eğitmenler tarafından, Gedik Eğitim Vakfı tarafından ücretsiz olarak “Kaynakçılık” kursu verilecek.

Siz de "Kadın Kaynakçı" olarak istihdam hayatına dahil olmak isterseniz, projeye başvurunuzu bekliyoruz. Eğitimler 2 hafta sürecek, eğitim sonrasında sınavı geçen adaylar Mesleki Yeterlilik Belgesi kazanmaya hak kazanacaktır.

- Kadıköy ilçesinde ikamet eden, 18 yaş üstü, en az ortaokul mezunu, hali hazırda herhangi bir işte çalışmayan, fabrikalarda kaynakçı olarak çalışmak isteyen kadınların başvurusu alınacaktır. 

- ”Kaynakçılık” eğitimleri, Gedik Eğitim Vakfı tarafından ücretsiz olarak verilecektir. Eğitimler vakfın Pendik’teki adresinde verilecektir. 

- Eğitimler; 2 hafta süreli, hafta içi 5-6 saatlik eğitimler şeklinde toplam 90 saat sürecektir.

- İlk eğitim; 6 Mart 2023 tarihinde başlayacak ve 17 Mart 2023'e kadar devam edecek.

- Eğitime dahil olan kadınların günlük harcırahları (yol ve yemek) TSKF tarafından karşılanacaktır. 

- Başvuru Yeri: Başvuru Rasimpaşa Sosyal Hizmet Merkezi’nden gerçekleştirecektir.

Adres: Rasimpaşa Mah. İskele Sok. No: 2 Kadıköy/İstanbul 

Telefon: 0216 349 11 89 - 0216 418 21 7

 

 

Geri