HABERLER

‘Evde Temizlik’ Hizmeti Yeniden Başladı

Kadıköy Belediyesi yaşa bağlı sağlık sorunları yaşayan, engelli, fiziksel ya da psikolojik güçsüzlük nedeniyle evlerinin temizliğini yapmakta zorluk çeken Kadıköylülere evde temizlik hizmeti vermeye yeniden başladı.

Devamını Gör

Kadıköy Belediyesi ‘Evde Kuaförlük' Hizmetine Devam Ediyor

Kadıköy Belediyesi, 65 yaş üstü, kendi ihtiyaçlarını karşılayamayan, engelli, yaşlı ve ihtiyaç sahiplerine evde kuaförlük hizmeti ile destek olmaya devam ediyor. Kadıköy Belediyesi, “Evde Kişisel Bakım (Kuaförlük)” hizmetine devam ediyor. Kadıköy’de yaşayan ihtiyaç sahiplerinin hayatlarını kolaylaştırmak, kişisel bakımlarına destek olmak amacıyla verilen hizmet özelikle 65 yaş üstü, engelli ve evden çıkamayan bireylere yönelik. Ayrıca fiziksel, psikolojik ya da yaşa bağlı nedenlerle günlük yaşam aktivitelerini gerçekleştirmekte zorluk yaşayan ihtiyaç sahipleri de bu hizmetten ücretsiz olarak yararlanabiliyor.

Devamını Gör

Sosyal Hizmet Merkezleri 2021-2022 Eğitim Dönemi Kurs Kayıtları

Sosyal Hizmet Merkezleri 2021-2022 Eğitim Dönemi Kurs Kayıtları başlamıştır.

Devamını Gör

ÖZEL EĞİTİM ÇOCUK VE YETİŞKİN ATÖLYELERİ

Engelsiz Sosyal Hizmet Merkezinde "Özel Eğitim Çocuk ve Yetişkin Atölyeleri" başlıyor.

Devamını Gör

COVID-19 ÇALIŞMALARIMIZ

COVID-19 SALGINI SÜRESİNCE YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALAR 11 Mart 2020 tarihinde koronavirüsün ülkemizde görülmesi ile birlikte; Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar, ilçe sakinlerinin ihtiyaçlarını karşılanması yönünden revize edilmiştir.

Devamını Gör

"Potlaç" Kadın Emeği Pazarı Yeniden Moda'da

Kadınlar arasındaki dayanışma ve üretim ağını güçlendirmek üzere her yaz dönemi Potlaç Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatif’i öncülüğünde kurulan Potlaç Kadın Emeği pazarı, uzun bir aradan sonra yeniden Moda’da yerini aldı. El emeği üretim yapan Potlaçlı kadınların bir birinden güzel ürünleri Kasım ayına kadar ziyaretçilerini bekliyor.

Devamını Gör

ÇOCUK MECLİSİ

Kadıköy Belediyesi Çocuk Meclisi; Kadıköy ilçesinde ikamet eden çocukları cinsiyet, dil, din, ırk, kültür, sınıf ve düşünce farkı gözetmeksizin temsil eden, çocukların demokratik sesini duyurduğu bir meclistir

Devamını Gör

ÇEVRİMİÇİ ATÖLYE VE SEMİNERLER BAŞLIYOR

Kadıköy Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan ancak Mart 2020 itibariyle, pandemi süreci tedbirleri kapsamında durdurulan atölye ve seminerler çevrimiçi ortama göre yeniden planlanarak, yeni bir program ile hayata geçirilmiştir.

Devamını Gör

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIKTA ONLİNE DÖNEM

Rasimpaşa Sosyal Hizmet Merkezi'nde yetişkinlerin bireysel ve çift olarak faydalandığı psikolojik danışmanlık hizmeti, pandemi nedeniyle online olarak devam ediyor.

Devamını Gör

ENGELSİZ SHM ÇEVRİMİÇİ ATÖLYE VE SEMİNERLER

Özel gereksinimli yetişkin bireylere (zihinsel engeli bulunan) yönelik Drama, Müzik, Dans ve Sportif Beceriler atölyeleri ile yine özel gereksinimli küçük yaş çocuklara yönelik Özel Eğitim Atölyeleri çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir. Farklılıklarımızı çocuklarımız, aileler ve öğretmenler ile konuşuyor; öğrenme güçlükleri ve erken müdahaleye yoğunlaşıyoruz. Çevrimiçi seminerlerimiz için başvurunuzu yapınız: http://sosyaldestek.kadikoy.bel.tr/etkinlikler Detaylı bilgi ve başvuru için lütfen iletişime geçiniz. 0 216 337 21 21 – 330 71 74”

Devamını Gör

ALO KADINA ŞİDDET HATTI'NA ULAŞIN.

Şiddete uğruyorsanız veya tanık oluyorsanız lütfen ulaşın. Alo Kadına Şiddet Hattı – 0216 349 9 349 (08:00-20:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.)

Devamını Gör

ENGELSİZ SHM ÇEVRİMİÇİ KARMA SANAT SERGİSİ

Kadıköy Belediyesi Engelsiz Sosyal Hizmet Merkezi’nde kurslara katılan öğrencilerimizin ürettikleri eserler her yıl sanat merkezlerimizde sergilenmektedir. Bu yıl yaşadığımız Covid-19 pandemisi nedeni ile düzenleyemediğimiz sergimizi çevrimiçi olarak ziyaretinize sunuyoruz.

Devamını Gör

EVDE KAL KİTAPLARA SES VER

Bugüne kadar kütüphanemizde bulunan mevcut okuma kabinlerimizde gerçekleştirdiğimiz seslendirmelere yeni bir boyut kazandırıyor ve yine siz değerli gönüllülerimizin desteklerini bekliyoruz. Gerek uzun süredir sizlerden gelen talepler, gerekse küresel boyutta yaşanan pandemi sürecinin pek çok alanda olduğu gibi sesli kitap üretimi için de alternatif yöntemleri zorunlu kılması, bu yöndeki çalışmalarımızı desteklemiştir. “Evde Kal; Kitaplara Ses Ver” adlı yeni gönüllü okuyuculuk sistemimizde, evlerden gerçekleştirilecek kayıtlar ile, sesli kitap üretimine katkı sunulabilecektir.

Devamını Gör

KORONA KADINLARIN YAŞAMINI NASIL ETKİLEDİ?

Kadıköy Belediyesi, COVİD-19 sürecinde kadınların yaşadığı sorunlarla ilgili bir çalışma yaptı. Farkındalık çalışmasında, kadınların yaşadığı sorunlar ve çözüm yolları 5 başlık altında toplanıyor

Devamını Gör

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ NEDİR?

Kadına yönelik şiddet konusunda bağlayıcı niteliğe sahip ilk uluslararası sözleşme olan İstanbul Sözleşmesi, kadına yönelik her türlü şiddetin önlenmesini amaçlıyor.

Devamını Gör

GIDA OTOMATI

Kadıköy’de yaşayan ihtiyaç sahiplerine ayni yardım ulaştırmak üzere tasarlanan “Gıda Otomatı” Türkiye’de ilk kez Kadıköy’de hayata geçirildi. Kadıköy Belediyesi’nin psikolog, sosyolog ve sosyal hizmet uzmanı gibi meslek elemanları tarafından tespit edilen ihtiyaç sahipleri, cep telefonlarına gönderilecek şifreyi, gıda otomatı üzerindeki panele girerek kendilerine ait gıda ve temizlik kolilerini kimseyle temas etmeden alabilecek.

Devamını Gör

GÖZTEPE SOSYAL HİZMET MERKEZİ

Göztepe Mahallesi Tepegöz Sokak’ta yer alan Sosyal Hizmet Merkezi’nde, Kadıköy ilçesi sınırları içinde ikamet eden ve merkeze gelerek kayıt yaptıran herkes (kadın, erkek, çocuk, genç, yaşlı, engelli, göçmen, mülteci, LGBTİ), sunulan hizmetlerden faydalanabiliyor. Toplumun her kesiminden bireyin kendisini gerçekleştirmesini, aktif ve üretken olarak yaşama katılmasını amaçlayan mesleki çalışmalar yürütülen merkezde psikolojik danışmanlık, hukuki danışmanlık, psiko-sosyal danışmanlık, hak temelli farkındalık, güçlendirme ve eğitim çalışmalarının yanı sıra merkezde yürütülecek etkinlik ve çalışmalar yapılacak.

Devamını Gör

UNESCO KORONA İLE MÜCADELEDE KADIKÖY BELEDİYESİ’NİN DAYANIŞMA MUTFAĞINI ÖRNEK GÖSTERDİ

Kadıköy Belediyesi’nin, Kadıköy’de yaşayan 65 yaş üstü ihtiyaç sahibi yaşlılar için ‘Sen Güvende Kal’ adıyla bir araya gelen, Türkiye’nin ünlü şef ve aşçılarıyla birlikte hazırladığı sıcak yemek hizmeti Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü UNESCO tarafından yeni koronavirüsle mücadele sürecinde başarılı kampanyalar arasında gösterildi.

Devamını Gör

ONLİNE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK HİZMETİ

Uzakta değilsiniz, yanınızdayız👩‍💻👨‍💻 Sosyal Hizmet Merkezlerimizde daha önce yüz yüze yapılan psikolojik danışmanlık hizmetimiz, pandemi nedeniyle artık online ortamda yapılacaktır. Başvuru için: ☎️ 0216 349 11 89 ☎️ 0216 418 21 75

Devamını Gör

KADININ İNSAN HAKLARI EĞİTİM PROGRAMI

Kadının İnsan Hakları Yeni Çözümler Derneği ile protokolü imzalanan ve Belediyemizce düzenlenen Kadının İnsan Hakları Eğitim Programı (KİHEP); kadınlar için geliştirilen, dönüştürücü ve bütünsel bir insan hakları eğitim programıdır. Yasal haklar ve kadın bakış açısını bir araya getiren program, kadınların hem özel (aile ilişkileri, cinsel ve doğurganlık hakları, toplumsal cinsiyete duyarlı ebeveynlik gibi) hem de kamusal (ekonomik haklar, siyasi haklar, örgütlenme ve adalete erişim) alanlardaki haklarını öğrenip sahip çıkarak güçlenmesini amaçlamaktadır.

Devamını Gör

KADIKÖY SOKAKLARINDA BİR HAYALET: “6284 NEDİR?”

Kadıköy’ün Bahariye, Moda, Yeldeğirmeni başta olmak üzere birçok farklı noktasında “6284?” şeklinde grafiti, yazılama ve afişler dikkat çekiyor. Peki, 6284 nedir?

Devamını Gör