KADIN KAYNAKÇILAR YETİŞİYOR

Kadıköy'de Kadınlar Ekonomik Olarak da Güçleniyor

Kadıköy Belediyesi ve Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu (TSKF) arasında yeni istihdam modellerinin geliştirilerek, kadının ekonomik olarak güçlenmesine katkı sunacak “Kadın Kaynakçılar Yetişiyor” projesi imzalanan protokolle hayata geçti. Mesleğin cinsiyeti olmaz sloganıyla hazırlanan proje kapsamında Kadıköy’de ikamet eden kadınlara konusunda uzman eğitmenler tarafından, Gedik Eğitim Vakfı tarafından ücretsiz olarak “Kaynakçılık” kursu verilecek. Siz de "Kadın Kaynakçı" olarak istihdam hayatına dahil olmak isterseniz, projeye başvurunuzu bekliyoruz. Eğitimler 2 hafta sürecek, eğitim sonrasında sınavı geçen adaylar Mesleki Yeterlilik Belgesi kazanmaya hak kazanacaktır.

Başvuru İçin: 

Rasimpaşa Sosyal Hizmet Merkezi

Rasimpaşa Mah. İskele Sk. No: 2

0216 349 11 89 - 0216 418 21 75

Kadıköy Belediyesi ve Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu (TSKF) arasında yeni istihdam modellerinin geliştirilerek, kadının ekonomik olarak güçlenmesine katkı sunacak “Kadın Kaynakçılar Yetişiyor” projesi imzalanan protokolle hayata geçti. 

Kadıköy’de kadınların meslek edinmelerini ve böylece ekonomik olarak güçlenmelerine katkı sunmayı hedefleyen proje Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı ve TSKF Başkanı Sevil Hatice Koca arasında imzalanan protokolle hayata geçti. Mesleğin cinsiyeti olmaz sloganıyla hazırlanan proje kapsamında Kadıköy’de ikamet eden kadınlara konusunda uzman eğitmenler tarafından, Gedik Eğitim Vakfı tarafından ücretsiz olarak “Kaynakçılık” kursu verilecek. 

KADIN KAYNAKÇILAR YETİŞİYOR

TSKF’nin himayesinde, Gedik Eğitim Vakfı tarafından verilecek “Kaynakçılık” eğitimlerinden Kadıköy ilçesinde ikamet eden, 18 yaş üstü, en az ortaokul mezunu, hali hazırda herhangi bir işte çalışmayan her kadın yararlanabilecek. İlk eğitim 6 Mart 2023 tarihinde başlayacak ve 17 Mart 2023'e kadar devam edecek. 

TÜRKİYE SOROPTİMİST KULÜPLERİ FEDERASYONU 

Kadınların ve genç kızların hayatlarını geliştirmek için birbiriyle koordineli çalışan küresel gönüllü bir hareket olan Uluslararası Soroptimist ilk kulüp olarak 1921 yılında Oakland, Kaliforniya’da (ABD) kuruldu. Türkiye’de ise, ilk kez 1948 yılında aydın Türk kadını, yazar Müfide Ferit Tek tarafından kurulan İstanbul Soroptimist Kulübü zamanla başka kulüplerin de kurulmasıyla genişledi. Uluslararası Soroptimist Avrupa Federasyonu üyesi olan ve 1953 yılında İstanbul ve Ankara kulüpleri ile kurulan Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu, bine yakın üyesi ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Kamu yararına bir dernek olan TSKF, kadınlar ve genç kızlar için 5 önemli alanda çalışmalar sürdürmekte: Eğitim, ekonomik güçlenme, kadına karşı şiddetin ortadan kaldırılması, sağlık ve sürdürülebilir çevre.

 

Geri